Kada tinka dovanoti gėles ir kokios gėlių reikšmės?
Gėlės – tai bene dažniausiai įteikiama dovana. Jos gali tikti labai įvairiomis progomis, tačiau kartais sudvejojama, ar būtent gėlės gali būti geriausiu pasirinkimu. Taigi, kada ir kokios gėlės gali būti dovanojamos?
Paisykite etiketo taisyklių
Dažnais atvejais susimąstoma, kas ir kam gali dovanoti gėles. Visada norima, kad dovanos gavėjas jaustųsi patogiai, taigi, kas ir kam gali dovanoti gėles?
• Suaugęs vyras gėles gali dovanoti gėles ištekėjusiai ar neištekėjusiai moteriai, tačiau raudonos rožės bus tinkamos dovanoti tik savo išrinktajai. Kai norima prisipažinti meilėje, puikiai tiks gėlių puokštė, į kurios kompoziciją yra įpinta viena rožė ar kelios tokios gėlės;
• Krikštynų, Pirmosios Komunijos, sužadėtuvių ar vestuvių proga labiausiai tinka dovanoti baltas ar pastelinių spalvų gėles – alyvas, lelijas, rožes;
• Moteris kitai moteriai gali dovanoti įvairias gėles, išskyrus raudonas rožes. Gali tikti ir vazoninės gėlės;
• Kaktusus dovanokite tik išskirtiniais atvejais – tik tuomet, jei esate užtikrinti, kad būsite tinkamai suprasti. Jei asmuo kolekcionuoja kaktusus, tokia dovana tikrai gali pradžiuginti, tačiau kitais atvejais tai nebus tinkama – kaktusas simbolizuoja tolimesnio bendravimo nutraukimą.
Dovanokite tik išvyniotas gėles
Gėlės turi būti dovanojamos žiedais į viršų, o popierius turi būti nuimtas. Net ir tuo atveju, jei gėlės yra įvyniotos į labai gražų popierių, jį prieš dovanojant reikėtų nuimti. Geriausia tai padaryti dar prieš ateinant į svečius – pavyzdžiui, išlipant iš automobilio.
Kokios yra gėlių reikšmės?
Konkrečios reikšmės yra apibrėžtos jau nuo senų laikų, ir, nors gėlių reikšmės yra žinomos ne visiems, tačiau renkant tinkamiausias gėles į tai vertėtų atsižvelgti. Taigi, ką simbolizuoja konkrečios gėlės?
Plukės: „Nepalikite manęs“;
Kardeliai rodo abejingumą;
Jacintai išduoda apie ilgesį;
Irisai: „esate vėjavaikis“;
Jazminai simbolizuoja eleganciją, grakštumą, maloningumą;
Kamelijos: „mirsiu prie jūsų kojų“;
Našlaitės – nuolankumo simbolis;
Nasturtos: „degu iš meilės jums“;
Lelijos simbolizuoja skaistumą;
Narcizas – pirmosios meilės simbolis;
Pakalnutės linki laimės;
Saulutės: „jūs esate graži“;
Neužmirštuolės ragina atsiminti dovanojusį asmenį;
Aguonos – vaisingumo simbolis;
Bijūnai išduoda apie sutrikimą;
Gvazdikai išduoda apie pasibaigusią meilę;
Baltos rožės simbolizuoja nekaltybę, raudonos rožės – aistringą meilę, geltonos rožės – išsiskyrimą;
Rugiagėlės – ištikimybės simbolis;
Medetkos išduoda apie pavyduliavimą;
Alyvos – sužadintos meilės simbolis;
Tulpės simbolizuoja nuoširdžią meilę.
Žinoma, ne visada būtina į tai atsižvelgti, tačiau tuomet, jei norite gėlių puokšte perduoti tam tikrą žinutę, rinkitės tam tikrą simboliką atitinkančias gėles.
Comments are closed